STARŠI

Spoštovani starši!

Obdobje srednje šole je za vašega otroka in za vas zelo zahtevno. Otrok mora v tem obdobju opustiti vlogo otroka in sprejeti odgovornosti, ki jih prinaša odraslost.

Nam odraslim čas nekako teče drugače kot našemu najstniku/najstnici, zdi se nam, da se je še včeraj crkljal/a pri nas, on/a pa se obnaša, kot bi bilo to že v prejšnjem veku.

Da smo sposobni vzpodbudno vplivati na njegov/njen razvoj, smo torej primorani v neprestano prilagajanje svojega vedenja in odnosa v skladu z njegovim/njenim razvojnim obdobjem.

To je zelo težka naloga, za katero nas ni nihče učil in z njo ne bi smeli nikoli biti čisto sami.

In ravno temu je namenjena ta stran.

Ponuja vam  besedila, ki so vam lahko v pomoč pri izbiri in gradnji odnosa in izbiri načina sporazumevanja z vašim/vašo najstnikom/najstnico.

Seznanja vas  s predavanji, delavnicami, ki so lahko dobra priložnost za pridobitev novih znanj in izmenjavo izkušenj z drugimi starši.