Vpis v prvi letnik

• SPI Trgovec in SSI Aranžerski tehnik.

• NPI Pomočnik v biotehniki in oskrbiznačka

Pomembni datumi od razpisa do vpisa za kandidate, ki se vpisujejo v 1. letnik

Informativni dan bo  potekal 16. 2. 2024  in 17. 2. 2024 v prostorih Srednje trgovske in aranžerske šole Ljubljana. V petek bo ob 9:00 in 15:00, v soboto ob 9:00.

Prijave za vpis izpolnite vsi, ki se v šolskem letu 2024/2025 nameravate vpisati v programe naše šole. Izpolniti morate Prijavo za vpis v začetni letnik srednje šole , ki jo natisnite s spletne strani. Prijavi za vpis ni potrebno prilagati dokazil o izpolnjevanju vpisnih pogojev.

Srednje šole bodo sprejemale prijave za vpis do vključno  2. 4. 2024.  Po končanem prijavnem roku bo Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje po internetu seznanilo učence s številom prijav za vpis na posameznih šolah (8. 4. 2024). Kandidati, ki se želijo prepisati iz druge srednje šole, lahko prijavo oddajo do 16. 5. 2024

Prenos prijav

Učenci, ki se bodo prijavili v roku in bi se želeli prijaviti na drugo srednjo šolo oziroma v drug program, bodo  lahko svojo prijavo dvignili in jo prenesli na želeno šolo do 23. 4. 2024 do 15. ure. Po tem datumu prijav ne bo mogoče več prenašati, dokler postopek za izbiro kandidatov na šolah, kjer bo vpis omejen, ne bo končan, to je do 2. 7. 2024. Ponovno bodo učenci, ki v izbirnem postopku ne bodo izbrani, lahko prenašali prijave za vpis in sicer takoj po objavi izidov izbirnega postopka. Po tem roku bodo učenci lahko prenesli prijave le na tiste srednje šole, ki bodo še imele prostor.

OMEJITVE VPISA NA NAŠI ŠOLI NE PRIČAKUJEMO V NOBENEM IZOBRAŽEVALNEM PROGRAMU. O poteku vpisa in druge pomembne informacije boste prijavljeni kandidati dobili po pošti ali elektronski pošti do 29. 5. 2024.

• PTI Ekonomski tehnik

Pomembni datumi od razpisa do vpisa za kandidate, ki se vpisujejo v 1. letnik PTI

Program je namenjen kandidatom, ki zaključujejo program SPI trgovec ali SPI administrator.

Prijave za vpis izpolnite vsi, ki se v šolskem letu 2024/2025 nameravate vpisati v program. Izpolniti morate Prijavo za vpis v začetni letnik srednje šole , ki jo natisnite s spletne strani. Izpolnite samo eno prijavo. Izpolnjeno in podpisano prijavo oddate osebno v svetovalni službi (soba 126), po pošti ali pa skenirate ali fotografirate in datoteko pošljete na naslov: zora.kreft@stas-ljubljana.si

Prijave za vpis v PTI program bomo sprejemali do 13. 5. 2024 Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje bo javno objavilo stanje prijav do 17. 5. 2024. Prenos prijav na drugo šolo bo mogoč do 3. 6. 2024. O omejitvi vpisa bodo prijavljeni kandidati obveščeni do 20. 6. 2024. V primeru omejitve kandidate razvrstimo po točkah. Točke so seštevek ocen matematike, slovenščine in skupnega uspeha za 1., 2. in 3. letnik in ocen posameznih delov zaključnega izpita in skupne ocene zaključnega izpita. O rezultatih izbirnega postopka oz. o vpisu bodo prijavljeni kandidati obveščeni do 3. 7. 2024.