Študijski kažipot

Na tej strani so zbrane  informacije, ki jih potrebujete za pravilno izbiro nadaljne študijske poti.

V okviru študijskega svetovanja vas šolska psihologinja v oddelkih četrtega letnika seznani z vsemi pomembnimi informacijami, ki jih potrebujete za izbiro študijskega programa.

V pomoč pri iskanju informacij pa so tudi sledeče spletne povezave:

Vprašalniki, programi za samospoznavanje in pomoč pri izbiri ustreznega študija

• Vprašalnik osebnostnih lastnosti (ugotovite, kakšne so vaše prevladujoče lastnosti, kakšno delovno okolje vam ustreza in kateri poklici so primerni za vas. Vprašalnik sicer ni psihološki test, je pa takšna samoocena zelo primerna za razmislek o sebi. )
  • Vprašalnik lastnosti in motivi (Ugotovite, katero delo in delovno okolje bi bila primerna za vas.)
  • Vprašalnik delovnih stilov (Posameznikov stil življenja oblikujejo sodelovanje v družinskem in družbenem življenju, navade in hobiji. Preverite vašega.)
  • Vprašalniki za samooceno kompetenc (Preverite, kako močno so posamezne kompetence izražene pri vas in na kakšne načine se to lahko kaže v zasebnem in poklicnem življenju).

Poklicni in maturitetni tečaj

Vpis na višje, visokošolske in univerzitetne programe

Višje šole, visokošolski zavodi in univerze

Študij v tujini